Nesociálne sociálne

Autor: Timea Keresztényiová | 19.8.2011 o 16:50 | Karma článku: 4,09 | Prečítané:  748x

  Tak sa nám pomaly hliadkovanie slovenských a pohraničných wécok blíži ku koncu a v našich osídlach skončila veľká ryba. A smrdí pekne od hlavy, verná svojej povesti. Každopádne sme si v rámci nášho letného projektu vytipovali veľa súkromných podnikov, zariadení, hotelov, reštaurácií, festivalov, kúpalísk atď, no štátnu inšitúciu ani jednu! Vykročili sme teda rezko (aj s foťákom) na miesta, ktoré sú v základnej výbavičke každého slušného občana a príde s nimi do kontaktu minimálne z času na čas.  

Verní idei, čo všetko by sa mohlo a malo z peňazí daňových poplatníkov, sme začali na Okresnom Policajnom Riaditeľstve Ba I na Sasinkovej ulici v Bratislave. Zlovestná tma a pozamykané zamrežované chodbičky pôsobili presvedčivo a šírili zvláštnu auru, minimálne v zmysle rešpektu pred zákonom. No wécko, teda aspoň pokiaľ naše oko dohliadlo, široko ďaleko žiadne. Usudzujeme, že buď sú vrátka k inkriminovanej miestnosti mimoriadne dômyselne ukryté, alebo prístupné len výmenou za priznanie k nejakému nepeknému skutku. Každopádně, ak je v úradný deň rad pridlhý a vy ste si povedzme ráno dali detoxikačný čaj, ťažko povedať, či váš výraz na doklade nebude trochu kŕčovitý.

Zastávka druhá VŠZP, expozitúra Ružová dolina. Strašne dobrý fór je hneď spôsob, akým sa dopracujete ku kľúčiku od WC: výmenou za preukaz poistenca na vrátnici. Rafinované! Prenos informácií v reči tela medzi vami a vrátnikom je už len pridaná hodnota. Wécka však, treba uznať, logicky čisté, keďže sú len pre vybranú elitu, no  viaže sa k nim ešte jedna vychytávka. Ten kľúčik, ktorý nafasujete, je od dverí, za ktorými je vchod do VŠETKÝCH wécok (bez mydla a utierok), čiže do pánov, dám, aj invalidov. Jasné, dáva to aj istý pocit všemohúcnosti. Jedna osoba zároveň na troch WC? Amerika.

Čierny kôň tohto putovania je však Úrad sociálnych vecí a rodiny na Vazovovej. Problém je vôbec sociálne zariadenie medzi toľkými sociálnymi vecami v niekoľkoposchodovej budove nájsť. Nakoniec objavujeme dámske na druhom poschodí, za kuchynkou (či čo to už len bolo) a pánske na prízemí vedľa výťahov. Miesto kľúča iba tá zasúvacia západka, namontovaná na dverách, všade voda, ľahký stredovek. Nachádzame však toaletný papier, ktorý slúži aj ako utierky.

Neva. Pri troche šťastia na jedno, druhé i tretie miesto nepôjdete častejšie než párkrát za život a ak aj áno, stačí si predtým odskočiť na súkromné overené adresy, kde šafária rozšafne zo svojho a nie poskromne, z našich daní.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?