Baby čo majú bejby

Autor: Timea Keresztényiová | 9.7.2012 o 22:04 | (upravené 9.7.2012 o 22:10) Karma článku: 4,76 | Prečítané:  495x

Odkedy som mama, vnímam všetko širokospektrálnejšie. To vám zrazu začne ležať na srdci aj celosvetový mier, osud dažďových pralesov a vôbec aj tie noviny si už prečítam od začiatku do konca. (okrem športu) S tým súvisí aj fakt, že mamy sú schopné organizovaného spolčovania v mene blaha svojich detí a neraz aj pomerne kontroverzných činov, ale také už sme.

Preto keď ma oslovili s druhým ročníkom úspešného projektu, ktorý minulé leto spravodlivo rozhorčil a pobavil mnohých ľudí, nezaváhala som, pretože Wécko hliadka podľa mňa urobila záslužnú vec. Všimla si niečo, o čom sa v pekných časopisoch zvyčajne nepíše a pomenovala veci, pri ktorých sa radi tvárime, že neexistujú. A tak ako prísne, rozumej znalecky, sme sa v poslednom čase naučili posudzovať gastronómiu, cestovný ruch a pridružené aktivity, tak by to malo byť aj s hygienou na miestach, kde svoje peniaze (a nie je to málo) tak radi utrácame. Tento ročník hliadkovania sme onálepkovali Baby friendly, lebo pôjdeme po detských záchodoch, kútikoch, kinách, prebaľovacích pultoch, po servise, ktorý s krpcami súvisí. Pôjdeme znamená, že preskúmame, nafotíme, natočíme a potom zavesíme na Facebook-lomeno-wecko.hliadka.

Zmapujeme, pochválime, pokritizujeme, odporučíme a poklebetíme. K čomu nám odhodlané mamy spomínané v úvode a akční muži pomáhajte. Apropos, boli ste sa niekedy pozrieť na záchodoch v škole, kam chodí vaše dieťa?

Čisté peklo, česť výnimkám.

Aj keď každá mama - správňáčka tak trochu vie, no nerada pripúšťa, že špinavé dieťa je šťastné dieťa, reštaurácie kde stoja cestoviny desať eur a rôzne zábavno - náučné epicentrá, sú predsa len niečo iné, ako grilovačka doma na dvore.

Mali sme hliadku aj na Pohode, dáme vedieť :)

Tak dovi a do pohody - presne o týždeň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?