Pasca porovnávania

Autor: Timea Keresztényiová | 27.7.2012 o 10:40 | Karma článku: 6,08 | Prečítané:  294x

  Vždy ide o to, s čím (kým) sa porovnávate. A základná ezoterická poučka platí ako v živote, tak aj pri Wécko hliadke. Od tej našej metropoly človek predsa len automaticky čaká viac, ako od iných miest. Lebo je to taká veľká, honosná, vypulírovaná, patrične chrapúnska džungľa. Po minulotýždňovej komornej Nitre sme sa teda vybrali do štyroch najväčších nákupných centier, v ktorých má prechodný pobyt, minimálne cez víkend, každá slušná rodina z Blavy, aj priľahlých satelitov. Aupark, Eurovea, Avion a Polus, chrámy blaženosti oddaných konzumentov, sa radi prezentujú Baby a Kids friendly zameraním a Polus nám dokonca minulý rok obsadil tretie miesto!  

 

Práve tam sme opäť chrochtali blahom, nehovorím že sme levitovali meter dvadsať, ale Polus sa skrátka drží. Na počet návštevníkov ktorí sa tu otočia za hodinu, pekné wécka, prebaľovacia miestnosť slušná, čistá, s mikrovlnkou, juch. To v Avione, prenasledovaní agilnou SBS, sme natočili zábery (pozri videá na fanpage Wécko hliadky) ktoré síce v plnej miere neprenášajú pachové a pridružené vnemy, no aj tak majú dostatočnú výpovednú hodnotu. Prvé nákupné centrum, ktoré malo od začiatku vo výbave aj znížené detské wécka, neodolalo úspornému režimu a prebaľovaciu podložku umiestnilo, okrem iného, aj do vozíčkárskeho záchoda. Ale našli sme aj dve samostatné miestnosti, sparťanské, ale sú. Aj s mikrovlnkou. Eurovea sa snaží. Upratovačka kmitá, celé to tam ešte vonia relatívnou novotou oproti ostatným centrám, ale detské wécka nula bodov. Nuž a Aupark náš malebný - dá sa. Záchody prešli nutnou rekonštrukciou a je to lepší štandard (vrátane detských wécok), zato prebaľovacia miestnosť, skrytá v zákutiach bola na jednotku. Darmo sme oči vypliešťali, nevďačne hľadali zámienku, je skvelá.

A teraz ešte dve kauzy.

Po prvé: kiná. Jasné, iný majiteľ, iná politika, iné všetko, stále drahšie vstupné, hnusné pukance, 3D okuliare za poplatok, ok, však čoby nie. Slovenský divák znesie. Ale tie wécka sú priemerné a od ťažkej podpriemernosti ich zachránil len fakt, že sme objavili chlapčenský znížený pisoár. Ale zas oproti Zlatým pieskom, na ktorých si zgustneme budúci týždeň, je to Hilton.

Po druhé, kauza detské kútiky. S rozochvenou dušičkou a arzenálom viac-menej priestrelných argumentov sme sa opovážili požiadať šéfovcov kútikov Time Out, či si môžeme natočiť wécka v ich réžii. A čuduj sa svete, bez problémov, pohodovo, ústretovo! Navyše s vynikajúcim finále, lebo boli čistunké a parádne. Všetky tri! Bez toho aby sme sa ohlásili vopred!

Kto by to bol povedal.

No ne?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?