Fúha.

Autor: Timea Keresztényiová | 18.8.2011 o 10:58 | Karma článku: 2,26 | Prečítané:  610x

Ak platí, že toalety sú výkladnou skriňou spoločnosti ruka v ruke s vedením ľubovoľného podniku, putiky, atrakcie, obchodu či hotela, tak sme našli veľkú vychytávku. Už to tak vyzerá, že naše hliadkovanie si ponechalo skutočné skvosty až na koniec a lokáciou je dokonca jedno z najčarovnejších miest vo Viedni! Naschmarkt, tunajšie tradičné trhovisko, sa totiž rozhodlo zachovať pôvodné toalety zo začiatku dvadsiateho storočia... a človek nevie, či sa má smiať, alebo plakať.

Fotky na fb/wecko.hliadka dokumentujú len vizuálnu stránku veci a bohužiaľ zďaleka nezachytávajú atmosféru. Tradičné drevené wécka s posuvnými dverami obsluhuje temperamentná „wc mamá", pravdepodobne srbského pôvodu. Hneď po príchode mi zatarasila vchod vlastným telom, oplieskala o zem špinavú handru a chrlila (zrejme) nadávky na existujúcich i budúcich zákazníkov, vyberajúc po 50 centov, aby bol zárobok v kešeni ešte pred vykonaním potreby. Vytočená mamá úctyhodných rozmerov v zelenej mäsiarskej zástere ma vzápätí voviedla do útrob zariadenia a z vačku vylovila zväzok hrdzavých kľúčov, za ktoré by sa nehanbil ani bachar. V prvej nápravnovýchovnej. A s týmito kľúčami mi otvorila zámok na kabínke, ktorú uznala za vhodnú, odtisla drevené dvere a bolo. Znútra sú už našťastie dvere v réžii aktuálneho užívateľa, inak neviem neviem, či by som to riskla. Ako vtipné stanovište a milá situačná scénka - super. Ako demonštrátor kvality rakúskeho cestovného ruchu (lebo Nachmarkt je veľké turistické lákadlo) a tunajšieho nekompromisného hygienického štandardu - fúha.

Na druhej (prvej) strane vám ale musím povedať, že to ostatné je na Naschmarkte fascinujúce. TIE paradajky, TIE šunečky, TIE olivy, TIE korenia, TIE nakladané dobrotky, štedrí, predavači ktorí vás štopú svojim chutným tovarom a neochutnať sa nedá a k tomu TIE krčmičky, reštaurácie, kde sedia pri drevených stoloch vysmiati ľudia pri falafeloch, šnicličkách, sushi s pohárom vínka, TO je čistá nádhera. A syry, a čerstvé ryby a medové mango a voňavý chlebík a plnené hroznové listy a sušené ovocie. Už len zahryznúť :)


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?