Pasca porovnávania

Autor: Timea Keresztényiová | 27.7.2012 o 10:40 | Karma článku: 6,08 | Prečítané:  308x

  Vždy ide o to, s čím (kým) sa porovnávate. A základná ezoterická poučka platí ako v živote, tak aj pri Wécko hliadke. Od tej našej metropoly človek predsa len automaticky čaká viac, ako od iných miest. Lebo je to taká veľká, honosná, vypulírovaná, patrične chrapúnska džungľa. Po minulotýždňovej komornej Nitre sme sa teda vybrali do štyroch najväčších nákupných centier, v ktorých má prechodný pobyt, minimálne cez víkend, každá slušná rodina z Blavy, aj priľahlých satelitov. Aupark, Eurovea, Avion a Polus, chrámy blaženosti oddaných konzumentov, sa radi prezentujú Baby a Kids friendly zameraním a Polus nám dokonca minulý rok obsadil tretie miesto!  

 

Práve tam sme opäť chrochtali blahom, nehovorím že sme levitovali meter dvadsať, ale Polus sa skrátka drží. Na počet návštevníkov ktorí sa tu otočia za hodinu, pekné wécka, prebaľovacia miestnosť slušná, čistá, s mikrovlnkou, juch. To v Avione, prenasledovaní agilnou SBS, sme natočili zábery (pozri videá na fanpage Wécko hliadky) ktoré síce v plnej miere neprenášajú pachové a pridružené vnemy, no aj tak majú dostatočnú výpovednú hodnotu. Prvé nákupné centrum, ktoré malo od začiatku vo výbave aj znížené detské wécka, neodolalo úspornému režimu a prebaľovaciu podložku umiestnilo, okrem iného, aj do vozíčkárskeho záchoda. Ale našli sme aj dve samostatné miestnosti, sparťanské, ale sú. Aj s mikrovlnkou. Eurovea sa snaží. Upratovačka kmitá, celé to tam ešte vonia relatívnou novotou oproti ostatným centrám, ale detské wécka nula bodov. Nuž a Aupark náš malebný - dá sa. Záchody prešli nutnou rekonštrukciou a je to lepší štandard (vrátane detských wécok), zato prebaľovacia miestnosť, skrytá v zákutiach bola na jednotku. Darmo sme oči vypliešťali, nevďačne hľadali zámienku, je skvelá.

A teraz ešte dve kauzy.

Po prvé: kiná. Jasné, iný majiteľ, iná politika, iné všetko, stále drahšie vstupné, hnusné pukance, 3D okuliare za poplatok, ok, však čoby nie. Slovenský divák znesie. Ale tie wécka sú priemerné a od ťažkej podpriemernosti ich zachránil len fakt, že sme objavili chlapčenský znížený pisoár. Ale zas oproti Zlatým pieskom, na ktorých si zgustneme budúci týždeň, je to Hilton.

Po druhé, kauza detské kútiky. S rozochvenou dušičkou a arzenálom viac-menej priestrelných argumentov sme sa opovážili požiadať šéfovcov kútikov Time Out, či si môžeme natočiť wécka v ich réžii. A čuduj sa svete, bez problémov, pohodovo, ústretovo! Navyše s vynikajúcim finále, lebo boli čistunké a parádne. Všetky tri! Bez toho aby sme sa ohlásili vopred!

Kto by to bol povedal.

No ne?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?