Kamaráti s mestom buďme. Odtiaľ potiaľ.

Autor: Timea Keresztényiová | 10.8.2012 o 11:04 | (upravené 10.8.2012 o 11:11) Karma článku: 5,25 | Prečítané:  418x

Keď je v Bratislave pekne a človek nebýva v Horskom parku, alebo v niektorom z priľahlých satelitov so štvorčekom vlastnej trávy, každá mama s malým dieťaťom rieši v nedeľu ráno, kam sa pôjde. Myslím každá mama, ktorá nepovažuje nákupné centrum za možnosť. S kamerou Wécko hliadky v pätách som sa teda vybrala v nedeľu ráno po stopách tradičných baby friendly miest, kde je koncentrácia rozjarených detí a vyfľusnutých rodičov najväčšia.

Zastávka prvá, zaťažkávajúca, ZOO. Vystáli sme dlhého kľukatého hada veľkáčov aj maláčov pri pokladni a vo vnútri sme zistili, že v areáli sú 4 záchody. Vybrali sme si, zo srandy aj z princípu, ten pri levoch, ale žiadna jama levova z toho nebola. Naopak chválime nielen čistotu, ale aj priekopnícky nápad umiestniť prebaľovací pult nielen do ženských, ale aj do mužských wécok! To Železná studnička, presnejšie Partizánska lúka, ktorú inak milujeme, sa veru nezavďačila. Ak vylúčime enviro cikanie poza bučky, zostáva len WC pri bufete vedľa amfiteátra. Také nemastné neslané neprírodné biedne. Je tam aj, uf, prebaľovací (?) pult (?) v predsieni (?). Ale rovnako to môže byť aj cateringový (?) stolík (?) na chlebíčky (?). Z dreva, zrejme kvôli zachovaniu atmosféry.

Úpek vrcholí, z kúpaliskových kandidátov, vhodených do wéckového osudia, žrebujeme Delfín v srdci Ružinova. Veľa napovie že ho s láskou spravuje naša obľúbená Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta, spomínaná v blogu minulý týždeň. Juj, ale to tu žilo! Telo na telo. Zhrňme si to spakruky, kamaráti s mestom buďme, vstupné tri eurá plaťme, ale to je tak všetko, vážení. Zas akože prebaľovať sa hádam dá aj na svojej deke a nerozmaznávajme decká zníženými záchodmi a prílišnou hygienou.

Ani my sme také nemali a sme tu.


Nuž a konečná - Areál hier radosť, teda obľúbené megaihrisko na Štrkovci. Pravda je, že keď si tu chcete s dieťaťom užiť, malo by to byť tesne po výplate, lebo aj trampolína, aj lodička a mami, ešte aj autíčko a pizza štangle si prosím. Celý špás je však zadarmo v druhej, neadrenalínovej časti, kde je kopec preliezok, dobrá zmrzlina... a toalety. Až sme sa tak úprimne zhrozili, keď sme ich zbadali, zastrčené v kúte. Zhrozene sme vykročili po schodoch a rovnako zhrozene sme vchádzali do ženskej a mužskej časti. Takto. Cenu za dizajn, vysoký lesk, ani baby friendly náležitosti nedostanú. Ale keďže sme čakali najhoršie, s úľavou sme ocenili aspoň relatívnu čistotu, kotúčiky papiera a úhľadné mydielka visiace v retro umelohmotných sieťkach na kohútikoch.


Zo všetkého najneradšej súdim a posudzujem. Podľa vzhľadu tobôž. Pre úspech tohto projektu je to však nevyhnutné a keďže sme v polovici, doterajší sumár by neznel bohvieako optimisticky. Nezabúdajte, kto nám pošle na fanpage na facebook (Wécko hliadka) nejaký eňo ňuňo tip na super detské wécka, dostane pol kráľovstva a princeznú k tomu.
Alebo princa, nech to má gule.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?